Cinderella Eco Solution AS

Tarkoituksenamme on kehittää maailman ympäristöystävällisimpiä ja helppokäyttöisimpiä polttavia kuivakäymälöitä.

Cinderella Eco Solution AS on Sirius Eco Group AS:n tytäryhtiö. Perheyrityksenä toimiva konserni sijaitsee Midsundin kunnassa Romsdalissa Norjassa. 33 työntekijää työllistävällä Cinderella Eco Solution AS:llä on yli 15 vuoden kokemus polttavien kuivakäymälöiden valmistuksesta, ja tarjoamme ekologisen kokonaisratkaisun jätteiden käsittelyyn.

Vuoteen 2012 saakka polttava Cinderella-kuivakäymälä oli saatavana ainoastaan Pohjoismaiden markkinoilla, joilla vapaa-ajan asuntoihin tarkoitettuja kuivakäymälöitä on käytössä yli 60 000 kappaletta. Nykyisin Cinderellan tuotteita on myynnissä maailmanlaajuisesti, ja ne tarjoavat ratkaisun sekä vapaa-ajan asunnon omistajille että eri ammattialoille, muun muassa kalanviljelyalalle (ruokinta-alustat Skotlannissa), nosturivalmistajille (nosturien hytit), rautatieyhtiöille, kaivosteollisuudelle ja rakennusalalle (vaunut). Suomen ja muiden Pohjoismaiden lisäksi tuotteillamme on jälleenmyyjät myös muissa EU-maissa, Australiassa ja Pohjois-Amerikassa.

Uusin Cinderella Motion -mallimme on innovatiivinen ratkaisu matkailuautoihin ja -vaunuihin. Matkailuautoissa jätteiden hävittäminen lakien ja säädösten mukaisesti on usein merkittävä haaste ja vaatii huolellista suunnittelua.

Strategiassamme yhdistyvät nykyaikainen tekniikka ja osaavat työntekijät, ja pyrimme aina valmistamaan ensiluokkaisia WC-järjestelmiä.

Cinderella on luonnollinen valinta korkeaa laatua ja erinomaista toimivuutta arvostaville.

Sjøvik
Gunhild Sjøvik
Toimitusjohtaja/vienti
+47 477 55 673
gunhild@cinderellaeco.no
Krogedal
Thomas Krogedal
Myynti- ja markkinointipäällikkö
+47 911 43 823
thomas@cinderellaeco.no

Christian Seliussen
Chief Financial Officer
+47 990 29 954
cs@cinderellaeco.no
Hansen
Frode Hansen
Tuotantopäällikkö
+47 918 58 738
frode@cinderellaeco.no
Thoresen
Bent-Erik Aga-Thoresen
Sijoitus- ja logistiikkapäällikkö
+47 989 04 854
bent@cinderellaeco.no

Jørgensen
Joachim Jørgensen
Palvelupäällikkö

+47 980 88 305
joachim@cinderellaeco.no
Jacobsen
Morten Jacobsen
IT-konsultti

+47 900 86 710
morten@cinderellaeco.no
Kandola
Simen Kandola
Tuotepäällikkö

+47 926 87 394
simen@cinderellaeco.no
Stenberg
Andreas Stenberg
Laatupäällikkö

+47 940 29 656
andreas@cinderellaeco.no